|   Úvod  |   O nás   |  Kontakty  |  Servis  |  Fotogalerie  |  Historie firmy  |  Prodejna hydrauliky  | Aktuální nabídka

Historie firmy


Vznik společnosti HCS Centrum s.r.o. je datován rokem 2000, kdy společnost vznikla jako nástupce firmy Josef Sokolík HCS, která byla založena v roce 1995. Společnost HCS Centrum s.r.o. je ryze českou společností bez cizího kapitálu se zaměření na prodej, montáž, výrobu a servis nástaveb na nákladní vozidla.


Od svého vzniku společnost HCS Centrum s.r.o. jako výhradní zástupce pro ČR zastupuje výrobce hydraulických nakládacích jeřábů PM a výrobce pracovních plošin Oil-Steel. Dále se námi nabízený sortiment nástaveb rozšířil o nabídku jednoramenných nosičů kontejnerů TAM od stejnojmého výrobce, přídavných zařízení firmy Rozzi (polypové, dvoučelisťové drapáky, paletové závěsy atd.) a o hydraulické plnootočné rotátory od firmy Bini. V roce 2001 jsme náš sortiment ještě rozšířili o komponenty od firmy OMFB (pomocné pohony převodovek vozidel PTO, hydraulická zubová, pístová a tandemová čerpadla, ventily, olejové nádrže, kity pro sklápění) a vlastní výrobu hydraulických hadic v provozovně v Táboře.


Pro naší společnost se stal zlomovým rok 2003, kdy jsme poprvé v historii dodali našim zákazníkům více jak 50 kusů hydraulických jeřábů PM s průměrným zdvihovým výkonem 11,3 t/m a počet montáží dosáhl dvojnásobku roku 2002. Ještě v tomto roce jsme rozšířili sortiment nabízených produktů o pevné a sklápěcí valníkové nástavby a nástavby pro odtah a přepravu vozidel. Již od počátku vzniku společnosti jsme se snažili co možná nejvíce zkvalitnit celou naši produkci, tzn. montáže hydraulických jeřábů a nosičů kontejnerů, servis, výrobu nástaveb. Dále jsme rozšiřovali náš sortiment o sklápěcí a sjížděcí nástavby pro odtah a transport vozidel CO.ME.AR a Andreis. Malé hydraulické jeřáby Maxilift, sklápěcí válce ITCO a hydraulické navijáky Dinamic oil. S rozvojem společnosti a nárůstem produkce jsme se začali potýkat s nedostatečnou kapacitou stávajících prostor. Jako reakci na tento stav jsme v roce 2006 zahájili výstavbu nového výrobního areálu v Plané nad Lužnicí s výrobní plochou více jak 1000 m2.


Již při vytváření tohoto projektu jsme kladli důraz na to, aby bylo umožněno využít nových technologii při montážích hydraulických zařízení a výrobě nástaveb.


Velký důraz byl kladen na ochranu životního prostředí tak, aby ho naše činnost co nejméně zatěžovala, proto jsme zavedli novou technologii lakování disperzními nátěry, vybudovali speciální záchytné jímky na zachycení uniklých ropných látek, ekologické vytápění atd. V novém výrobním a montážním areálu, který byl uveden do provozu v květnu roku 2007, se také podstatně zlepšilo pracovní prostředí a zázemí nejenom našich pracovníků, ale zákazníků. Současně se zvýšila produktivita práce a zkrátily dodací termíny montáží a nástaveb. Do našich statistik se rok 2007 zapsal prodejem 275 ks hydraulických jeřábů PM a 211 provedenými montážemi. V tomto roce jsme vyrobili 52 valníkových nástaveb a 15 sklápěcích nástaveb.


Navázali jsme spolupráci s firmou CZ Hartmann, která je zástupcem společnosti OMARS v ČR (provádíme montáže a servis odtahových plošin).

V roce 2008 jsme přistavěli další část výrobní haly, čímž se naše výrobní prostory rozšířily o dalších 1000 m2 na současných 2500 m2 a skladovací prostory o 250 m2 na současných 400 m2. V tomto roce jsme navázali spolupráci se Slovinskou firmou LIV HIDRAVLIKA IN KOLESA (výrobce hydraulických jeřábů pro les a kovošrot).

Aktuality

Prodej odtahového vozidla HCS

Aktuálně nabízíme na prodej předváděcí odtahové vozidlo naší výroby. Podvozek DAF LF 55.250 je osazen hydraulickým jeřábem PM 19024 PLA, sjížděcí a naklápěcí plošinou 6000kg a odtahovými brýlemi. 

Prodej předváděcí plošiny

Konečná fáze montáže pevného návěsu s JNK

Už zbývá jen polepit a označit. V současné době se chystáme předat zákazníkovi první pevný návěs s pomocnou těžkou nápravou osazený JNK. Jedná se o nosič TAM s natahovacím výkonem 25t a délkou kontejneru až 7000mm.

 

Jsme s vámi na FB

10 odtahových vozů pro ABA

V druhé polovině roku 2013 odebrala ABA a.s. "autoklub bohemia asistance" celkem 10 vozidel pro nucené odtahy. Nákladní automobily DAF LF 55.220 FA byly vybaveny hydraulickým jeřábem PM 23522 SP s nakládacím hydraulickým křížem HCS NAK1 a pevnou plošinou HCS.

Speciální vozidlo s jeřábem TAJFUN LIV a nosičem TAM

V březnu jsme předali do užívání speciální vozidlo MAN TGS 35.440 s nakládacím jeřábem TAJFUN LIV, drapákem ROZZI a nosičem kontejnerů TAM. Vozidlo bude sloužit k přepravě, nakládání a vykládání kovoodpadu.

 

Dalších 30 tm do Brna

Hydraulický jeřáb PM 30024 SP

V únoru jsme dodali úspěšné

stavební firmě z Brna nový

hydraulický jeřáb PM 30024 SP

na vozidle TATRA Phoenix 6x6.

 

Nosiče kontejnerů pro KSÚSV

Dne 28.11.2012 proběhlo v areálu KSÚSV odborně technické předání deseti nosičů kontejnerů NKL 638 z vlastní produkce HCS Centrum na podvozcích IVECO. Nová komunální technika nahradí nákladní automobily Avia, jejichž stáří se pohybuje v rozmezí od 30 do 35 let.

Den otevřených dveří

Dne 21.11.2012 od 9:00 do 15:00 hod. bude probíhat den otevřených dveří v našem výrobním areálu v Plané nad Lužnicí.

Odtahy v Brně s jeřáby PM

11.01.2012 Nové odtahové speciály pro BKOM.

Celá novinka zde.

Dvojitá premiéra na českém trhu

01.07.2011 Dodali jsme nový terénní speciál T810 s hydraulickým jeřábem PM 21.

Více se dočtete v kompletní novince zde.

Hydraulické jeřáby |  Odtahová technika |  Nosiče kontejnerů |  Sklápěcí nástavby |  Valníkové nástavby |  Hydraulika |  Pracovní plošiny
Navijáky |  Rotátory |  Drapáky |  Nakládací kříže |  Paletové nakladače |  Pracovní koše |  Rádiové ovladače |